Галерея

2 травня 2020 року випускники школи украінознавства ім. Василя Стуса здавали випускні іспити. Це був дуже урочистий і, водночас, хвилюючий момент для усіх нас. Слід відмітити, що вперше, за всю історію нашоі школи, ці іспити пройшли в режимі Он лайн. Учні і вчителі працювали злагоджено і організовано. Наші випускники – Гатич Вікторія, Гриців Емілія, Денкович Максим, Діденко Софія, Кожем’яка Дарія, Недошитко Тарас, Петриків Марко, Рудавський Олесь, Франків Аліна, Скоморох Іванко продемонстрували свої знання, які вони отримали упродовж 11 років, навчаючись у стінах “Рідної школи” і успішно здали іспити. А попереду ще письмові іспити з історії України, географії, української мови і літератури, культури, сучасної України. В добру путь, наші випускники!

Незважаючи, що більшість шкіл у м. Чикаго зачинені в зв’язку із стрімким поширенням коронавірусу, Школа Українознавства ім. Василя Стуса не припиняє навчальний процес. Усі вчителі і учні старшої і молодшої школи перейшли на дистанційне навчання. Усім вчителям, батькам, а саме основне, нашим учням дуже сподобався метод дистанційного навчання. Стільки нового і цікавого сьогодні дізнались наші учні.

Через те, що усі ми є ізольовані один від одного і позбавлені можливості побачити і поспілкуватись наживо, наші випускники, незважаючи на цей довготривалий карантин, наполегливо працюють не покладаючи рук і продовжують готуватись до матуральних іспитів. Сьогодні наші випускники мали нагоду повторити вивчений матеріал, а також прослухали лекцію “Нашого цвіту – по всьому світу”. На прикладі таких відомих людей українського походження, а основно- ґрадуантів шкіл украінознавства в США, серед яких Борис Люшняк, Борис Гудзяк, Гайді Стефанишин, Квітка Цісик та багато інших відомих людей, наші матуранти зрозуміли, як важливо і почесно бути ґрадуантом школи украінознавства і отримати це почесне звання.

Для того, щоб наші діти завжди відчували себе причетними до Великої України,  i згодом розвинули у собі почуття патріотизму до рідної землі, ще змалку їх необхідо ознайомлювати з українськими традиціями та цінностями. Бо як відомо, що крізь звичаї й традиції народу – ми душу України пізнаєм. Незважаючи на цей нелегкий для нас час, у період пандемії, спільними стараннями батьків і учнів школи ім. Василя Стуса у м. Чикаго, нам разом вдалось пройнятися тим духом величі Великодніх свят і ще раз доторкнутись до витоків і споконвічних традицій нашого славного і могутнього українського народу. Христос Воскрес!

SCHOOL CLOSING UPDATE 3/14/20

Зима прийшла – свята принесла. А й справді, що може бути кращим, коли учні нашої школи ім. В. Стуса в м. Чикаго, вже змалечку розуміють, що крізь звичаї й традиції народу, ми душу України пізнаєм…

Відомо усім, що невід»ємним атрибутом різдвяних свят  є колядки, щедрівки та посівалки. Учні нашої школи привітальними словами і піснями зустрічали Святого Миколая, а потім віншували та колядували на перший Святий вечір під церковою Св. Володимира і Ольги, і щедрували під час другого Святого вечора в Українському Культурному осередку. Приємно, що учні нашої школи знають та шанують українські традиції  і є носіями нашого культурного надбання, на такій далекій від України, Американській землі.

 

З ініціативи Групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України було запровадженно відзначення Всесвітнього дня української хустки. Його пропонують відзначати щороку 7 грудня. Відомо, що уже декілька шкіл під патронатом  “Шкіьноі Ради” прийняли участь у Флеш-моб ” Вшануй українську хустку”. Ну і звичайно, наша школа ім. Василя Стуса в м. Чикаго не могла бути осторонь цього грандіозного проекту. Але найбільш вражає, що наші наймолодші рідношкілнятка вже змалечку розуміють про такий невід’ємний атрибут українського народу, як хустина, та й починають розуміти, що українська хустина – це символ нашоі нації і також нашоі ідентифікації.

 

Що може бути більш символічним і найціннішим скарбом для школи украінознавства ім. Василя Стуса в м Чикаго як отримати книгу присвячену Василеві Стусові з рук самого автора цього шедевру  – Вахтанга Кіпіані, який досліджував, вишукував ті сакраментальні моменти, пов’язані із цією видатною постаттю, що лягли в основу величного доробку. Щира подяка Вахтангові Кіпіані, який не побоявся написати, опублікувати та озвучити, як у свій час не побоявся Василь Стус, говорити і стати рупором українського народу, коли більшість мовчить. Також висловлюємо щиру подяку дирекції Українського національного музею в м. Чикаго, а зокрема кураторам  і організаторам зустрічі – Марії Климчак і Галині Парасюк. Висловлюємо, також щиру подяку від імені усієї Шкільної Ради в США за підтримку і поширення інформації про великого представника і вірного сина українського народу – Василя Стуса.

 

Уже два тижні поспіль, учні школи украінознавства ім. Василя Стуса в м. Чикаго згадують і вшановують пам’ять усіх жертв найстрашнішого злочину XX століття, здійсненого проти українського народу під час Голодомору 1932-1933 років. Минулоі Суботи учні старших класів прослухали лекцію о. Юрія Саквука про увесь трагізм цих “Проклятих років”, а також переглянули кінофільм від канадських документалістів ” Голодомор очима очевидців”. Сьогодні ми продовжили розмову про цю страшну трагедію. Учні старших класів мали можливість ознайомитись із книгою американського письменника Ноеля Родрігеза “A collective massacre” а також отримали у подарунок книгу “Свіча пам”яті”, яку нам передав голова фундації “Голодомор” в м. Чикаго, Микола Кочерга. А учні молодшої школи власноруч робили “Колосок пам’яті” в пам’ять тих дітей, що не пережили цей страшний голод. Наші учні вже змалечку розуміють, що саме на них покладена відповідальність знайомити і поширювати інформацію про Геноцид українського народу серед американського суспільства і своїх друзів неукраїнського походження.

Наші наймолодші і найсолодші дошкільнята ( 3-4 рочки) готуються до дня подяки

Шановні батьки,

Дирекція школи українознавства та Управи Школи хоче повідомити наступне:

– У нашому розкладі на 23 листопада є зазначено, що 23 Листопада уся наша школа вшановує пам”ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

Хочемо повідомити, що ще минулої Суботи ми почали проєкт з учнями старших класів в пам”ять усіх, невинно замордованих штучним голодом українців у період 1932-1933 років. Ми мали нагоду помолитись за усіх жертв тих “Проклятих років”, про які описав Юрій Клен у своїй трилогії. А також, ми мали  прослухали пізнавальну лекцію від отця Юрія Саквука, який в доступний спосіб зміг роз”яснити нашим старшокласникам про увесь трагізм того часу, що торкнувся України і що саме призвело до таких трагічних сторінок нашої історії. Також, ми переглянули документальний фільм від Канадських режисерів про зізнання очевидців, які пережили цей Голодомор.

У цю Суботу, ми будемо продовжувати розмову про цю трагедію. Учні старших класів будуть знайомитись із новою книгою Американського письменника Ноеля Родрігеза ” A Collective Massacre – Surviving Holodomor”.

Учні молодших класів будуть мати окрему лекцію і кожен клас буде робити “Колосок пам”яті , щоб вшанувати  пам”ять своїх однолітків-дітей, що були заморені голодом.

Також, хочемо повідомити усіх батьків, що у цю Суботу, 23 Листопада, в Українському культурному осередку проходитиме фестиваль українського кіно. Компанія MoLoKo та Благодійний Фонд “Двері” запрошують на Дні Українського Кіно в Чикаго, де представлятимуть українські кінострічки. Головне завдання проєкту –  ознайомлення з новинками сучасного українського кінематографу. Учні нашої школи є запрошені на перегляд кінострічки для дітей “Сторожова застава” — один з найкращих українських пригодницьких фільмів-фентезі, знятий Юрієм Ковальовим за мотивами однойменної книги Володимира Рутківського. Запрошуємо усіх батьків і учнів долучитись до участі в фестивалі, що розпочнеться о 1 год. по полудні.

Шановні учні, батьки, усі друзі школи украінознавства ім. Василя Стуса в м. Чикаго. Хочемо повідомити усіх Вас, що у цю Неділю, 24 листопада 2019 року в Національному музеї в м. Чикаго проходитиме зустріч із відомим журналістом, публіцистом, дослідником Україністики – Вахтангом Кіпіані. Ця зузтріч буде дуже символічною для усіх нас, для нашоі “Рідної Школи” ім. Василя Стуса в м. Чикаго. Адже, пан Впхтанг презентуватиме книгу ” Справа Василя Стуса”. Тому, запрошуємо усю нашу рідношкільну родину долучитись до такого важливого заходу.

 

У цю Суботу, учні школи украінознавства ім. Василя Стуса приймали гостей з України.  Нас відвідали діти, батьки яких виконали свій військовий і громадянський обов’язок задля суверереності і недоторканості нашоі держави – України. І як приємно було для усіх нас ще раз зрозуміти, що діти -це діти. Незважаючи, що такі довгі кордони розділяють нас, але завжди знайдеться спільна тема до обговорення з ровесниками.
Щиро дякуємо організації “Revived Soldiers Ukrain” і капелану Степанові Сусу за турботу і опіку над всіма  і задля тих, хто поклав своє  життя заради майбутнього добробуту нашоі нескореноі України.
З нами Бог і Україна!

З 4 по 6 жовтня 2019 року,на оселі “Союзівка” (штат Нью-Йорк) відбувся Всеамериканський з’їзд вчителів шкіл Українознавства. Представники нашоі школи, директор Наталія Пономарьова і вчитель  Ліля Петрович представляли нашу школу на цьому з’їзді. Було приємно зустрітись із нашими давніми приятелями з Малої Академії Наук України – директором Оксеном Лісовим та його заступником Євгеном Кудрявцем. Гості з України передали для нашоі школи чудові подарунки – книги, мапи, контурні карти, які учні нашоі школи зможуть використовувати в процесі навчання.

Наші малята-дошкільнята проявляють неабиякий інтерес у вивченні української граматики. Вчитель, Мар’яна  Дорошкевич проводить захоплюючі заняття на уроках мовлення, граматики, логіки і математики, за провіреним методом “граючись – навчаємося”. Після ґрунтовних лекцій- час і перепочити. Чи не так?

Приємно розпочинати новий навчальний рік у школі украінознавства ім. Василя Стуса із подорожі до нашого духовного осередку – національного Українського музею в м. Чикаго. Тут нас завжди гостинно зустрічають куратори музею – довголітні працівники і відданнні своїй справі професіонали – п. Марія Климчак і п. Галина Парасюк. Не випадково, що ми навідалась до музею, саме у цей день.Саме у цей, 14 Вересня розпочався новий рік для усіх Пластунів, які урочисто відкрили його на оселі в Раунд Лейк. Позаяк, багато учнів нашоі школи є також активними членами цієї молодіжної організації, пані Галина Парасюк провела пізнавальну екскурсію про вірного сина українського народу – Митрополита Андрея Шептицького. Важливо зазначити, що саме минулий навчальний рік у нашій школі проходив під егідою імені цього святого покровителя, мецената ПЛАСТу, який упродовж усього свого життя, дбав про духовний і освітній рівень задля молодого покоління у майбутньому.

 

Розпочався новий навчальний рік у школі українознавства ім. Василя Стуса в м. Чикаго

7 вересня 2019 року розпочався новий навчальний рік у школі українознавства ім Василя Стуса в м. Чикаго. За нашою давньою традицією, перший день школи розпочався з спільної молитви в церкві Св. Володимира і Ольги. Парох парафії  Олег Кривокульський, спільно з священнослужителями після спільної молитви звернувся з вітальним словом до усіх учнів, заохочуючи та закликаючи  провести шкільний рік старанно, набираючись нових знань, зростаючи в повазі до Бога і України.

Так гарно співпало, що саме у цей день проходили фестини парафії Св. Володимира і Ольги. Відтак, усі учні нашої школи, батьки, гості мали прекрасну нагоду після навчання відвідати це чудове свято. При підтримці парафії Св. Володимира і Ольги наша школа отримала павільйон, де ми представляли свої навчальні програми для учнів віком від 3 до 16 років, ознайомлювали усіх відвідувачів з пропозиціями від Малої Академії Наук України, які нещодавно стали офіційними партнерами нашої школи, а саме – безкоштовні тритежневі літні табори в Україні для учнів нашої школи, безкоштовне забезпечення навчальним матеріалом і наочним обладнанням. Ми також представляли книжкові новинки від видавництва «Апріорі», які люб»язно нам передав головний редактор видавництва Тарас Береза, проводили аукціон-розпродаж футболок від молодої мисткині-дизайнера зі Львова Килини Курочки. Всі виручені кошти з розпродажу підуть на підтримку нашої школи.

Варто зазначити, що власне такі заходи, є дуже добрим місцем для зустрічі із друзями. Саме під час  фестин, ми могли зустріти наших випускників, які приходили до нашого павільйону, мали нагоду поспілкуватись із батьками, які щойно привели своїх найменшеньких діточок віком від 3 до 4 рочків. А також, найбільшою приємністю було побачити довголітніх приятелів нашої школи, які не тільки підтримують нашу школу,  а також є активними громадськими діячами, які дбають про добробут усієї української громади в Сполучених Штатах Америки.

Відтак, бажаємо нашим учням гарного, цікавого та Богом благословенного навчального року.

Запрошуємо усіх батьків та їх діточок віком від 3 до 16 років до школи українознавства ім. Василя Стуса  м. Чикаго за адресою: 2220 West Rice St.

Chicago, IL 60622

Bипускний вечір 

Коляда 2019

Свято Миколая

15-го грудня, 2018

Візит Блаженнішого Святослава

10-го листопада, 2018

Вшанування Голодомору

3-го листонада, 2018

 

Випускники 2018

2018 Graduates

Випускники 2017

 

GRAD PICTURE 2 GRAD PICTURE 1

Випускники 2016

 

IMG_2140

IMG_2341  IMG_2343  IMG_2146  IMG_2311IMG_2283 IMG_2282 IMG_2254 IMG_2253 IMG_2252 IMG_2149 IMG_2144 IMG_2320 IMG_2189 IMG_2188 IMG_2187 IMG_2145  IMG_2143 website-15   img_2179   img_2219  img_2193 img_2214  website website-4 website-10 img_2175 website-22 website-21 website-20 img_2268 img_2176 img_2150 website-16 img_2164 website-11 website-9 website-8 website-6 website-5 website-2 website-1

 

Важливе оголошення! 

                                

 

Повідомляємо, що 19 листопада 2016 року в церкві Св. Володимира і Ольги служитиметься Служба Божа за упокій п. Надії Хойнацької та п. Люби Маркевич. Початок о 8 годині ранку.

Відразу після Служби Божої о 9 год. ранку, з метою залучення учнівської молоді до меморіальних заходів із вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932 – 1933 років в Україні, у школі українознавства ім. Василя Стуса в Чікаґо відбудеться акція “Запали свічку”. Просимо прийти усіх батьків і учнів школи, щоб спільною молитвою і хвилиною мовчання, вшанувати пам’ять померлих під час страшного Голодомору. Вся школа у вишитих сорочках! Всі діти приходять до школи, залишають сумки і верхній одяг в класах і разом з опікунами йдуть в кафетерію нової школи, де у вигляді апелю будемо вшановувати пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 р.р.

Випускники 2015

 

Випускники 2014

group  graduates-2014

Випускники 2013

picture1 grouppani-luba-and-andrij %d0%b1%d1%96%d0%b4%d0%bd%d0%b0-%d0%b4%d1%96%d1%8f%d0%bd%d0%b0-copy %d0%b1%d0%be%d0%b4%d0%bd%d0%b0%d1%80-%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0%d0%bb%d1%8f-copy %d0%b1%d0%be%d0%b9%d1%87%d1%83%d0%ba-%d0%bd%d0%b0%d0%b7%d0%b0%d1%80%d1%96%d0%b9-copy %d0%b3%d0%b8%d0%bb%d0%b5%d1%81%d0%bf%d1%96-%d0%b3%d1%80%d0%b8%d1%86%d1%8c-copy %d0%b3%d0%be%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%b8%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d1%80%d0%b0-copy %d1%94%d0%b6%d0%b5%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d1%80%d0%be%d0%ba%d1%81%d0%be%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d0%b0-copy %d1%94%d0%b6%d0%b5%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96-%d0%bf%d0%b5%d1%82%d1%80%d0%be-copy %d0%b7%d1%96%d0%bd%d0%b3%d0%b5%d1%80-%d0%b5%d0%bc%d1%96%d0%bb%d1%96%d1%8f%d0%bb%d0%b5%d0%bc%d1%96%d1%88%d0%ba%d0%b0-%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%b3-copy %d0%bb%d1%83%d1%89%d0%b0%d0%ba-%d0%b2%d1%96%d0%ba%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d1%8f-copy %d0%bb%d1%8f%d1%86%d0%ba%d0%be%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d1%81%d0%be%d1%84%d1%96%d1%8f %d0%bc%d0%b0%d1%80%d1%87%d0%b0%d0%ba-%d0%b2%d0%bb%d0%b0%d0%b4%d0%b8%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%b2 %d0%bf%d0%b8%d1%82%d0%b5%d0%bb%d1%8c-%d0%bb%d1%96%d0%bb%d1%96%d1%8f %d1%81%d0%ba%d0%b8%d0%b1%d0%b0-%d0%b2%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b4%d0%b8%d0%bc%d0%b8%d1%80 %d1%84%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%ba%d1%96%d0%b2-%d0%bc%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%b0 graduates-2014

 

 

 

 

Comments are closed.